Styl boho — ubrania z nutką ekstrawagancji

Styl boho — ubrania z nutką ekstrawagancji
Widząc na półkach ubrania określane mianem boho zastanawiasz się czym charakteryzują takie fasony? Na pierwszy rzut oka, widzisz że są to wielobarwne kreacje, obficie ozdobione kwiatami, uszyte z luźnych i przewiewnych tkanin. Oczywiście, to jedne z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych cech stylu boho, lecz w tym artykule staramy się podać więcej informacji dotyczących tego trendu modowego.

Boho swoja nazwę zawdzięcza francuskiemu słowu bohema, które w przetłumaczeniu na język polski oznacza cyganerię. Dzięki temu można wywnioskować, że styl boho jest głęboko związany ze środowiskiem artystycznym, który lubi łamać schematy, nie boi się nosić odmiennych i oryginalnych kreacji. Styl boho inaczej nazywany eklektycznym czerpie z innych stylów - zawiera w sobie elementy folkowe, etniczne, hippisowskie. Panie lubiące vintage z pewnością będą zadowolone, ponieważ obydwa style fantastycznie ze sobą współgrają. Aktualnie boho swój rozkwit przeżywa od niedawna – jest nieprzerwanie popularny od 2004 r.

Przy pierwszym spotkaniu stroje boho wyglądają jakby były tworzone od niechcenia, lecz jest to złudzenie, ponieważ są one szyte z ogromną starannością. Po prostu całość ma wyróżniać się artystyczną swobodą. Na myśl od razu ma przyjść szalony świat artystów.

Jak wspominaliśmy na początku artykułu – boho cechują przede wszystkim: jaskrawe i żywe kolory, kweciste motywy, nadruki, kroje oversize.

Kroje lubiane i występujące w boho to luźne, długie spódnice oraz sukienki, kamizelki (futrzane, z frędzlami), barwne tuniki, dżinsowe kurtki.

Bardzo ważną rolę odgrywają dodatki. Duże torebki (z frędzlami lub bez), szerokie paski oraz wszelkiego rodzaju biżuteria - naszyjniki, pierścionki, wisiorki, kolczyki, koraliki, bransoletki - są mile widziane. Materiały wykorzystywane w tworzeniu biżuterii boho to przede wszystkim drewno, skóra, metal, pióra. Im bardziej folkowo i etnicznie, tym lepiej!

Efekt końcowy, który uzyskamy ma przywodzić na myśl niewymuszoną naturalność i romantyzm. Pamiętajmy, że boho to styl, który propaguje indywidualność – przez strój mamy wyrazić siebie. To najważniejsza zasada, którą powinniśmy się kierować przy doborze poszczególnych elementów.

Źródło: stylehunter.com.au
Najbardziej znanymi i cenionymi ikonami boho Kate Moss, Sienna Miller oraz siostry Olsen.

Link do kolekcji boho Slango

Pozostaje tylko zrobić zakupy i miksować do woli różne elementy garderoby. Komponowanie w myśl boho ma niekończące się możliwości. Jak żaden inny styl potrafi uzewnętrznić Twoją artystyczną naturę! Dziewczyny czas na zakupy!

1 Komentarze(y)

  • Avatar
   Danny Sashwood
   lip 11, 2021

   Hi, I have to say it was a really terrific experience for me when I looked around your website. I hope you don't mind if I congratulate you on the quality of the work and to wish you the best of luck with it as you grow in the coming years. It was nice to surf your website - Danny Sashwood

Twoja odpowiedź

* Imię:
* E-mail: (Nie będzie publikowany)
   Strona www: (z http://)
* Komentarz:
Wpisz kod

Referencje Referencje klientów

Nulla porttitor accumsan tincidunt. Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem.

Jonhy Packer Co-Founder, Art Director

Nulla porttitor accumsan tincidunt. Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Alex Max Co-Founder, Art Director

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.